Dermatolog prywatnie i na NFZ

Swędząca wysypka? Niepokojące znamiona? Obserwacja skóry pod kątem zmian jest niezwykle ważna dla zdrowia, ponieważ to właśnie na niej często pojawiają się pierwsze symptomy rozwijających się schorzeń. Kontrolowanie zmian i profilaktyka dermatologiczna pozwalają też ustrzec się przed poważnymi chorobami, takimi jak rak skóry. Kluczową kwestią jest tutaj dostęp do dobrej poradni specjalistycznej, dlatego z myślą o Pacjentach Centrum Medycznego Hipokrates oferujemy usługi dermatologa w Oleśnicy. W naszej przychodni zdrowia znajdą Państwo zarówno poradnię działającą w oparciu o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak i przyjmującego prywatnie w Oleśnicy dermatologa.

Pacjentów, których interesuje dermatolog w Oleśnicy, zapraszamy do umawiania wizyt w poradni dermatologicznej Centrum Medycznego Hipokrates. W ramach NFZ mogą Państwo podjąć leczenie dermatologiczne, poddać się badaniu dermatoskopijnemu, zabiegom dermatologicznym i kriochirurgicznym. Oferujemy także terapię światłem przy zastosowaniu nowoczesnych lamp PUVA-UVA i TLO-UVB. Z myślą o Państwa wygodzie umożliwiamy także wykonanie badań laboratoryjnych, mikrobiologicznych i mykologicznych.

Pacjenci, którzy nie są objęci ubezpieczeniem zdrowotnym upoważniającym do opieki medycznej NFZ, mogą odwiedzić naszego dermatologa w Oleśnicy prywatnie w ramach usług komercyjnych. Wykwalifikowana kadra i nowocześnie wyposażone gabinety to gwarancja najwyższej jakości obsługi przyjmowanych osób. Zapraszamy do umawiania wizyt w naszej przychodni rodzinnej.

 

 

Czym zajmuje się dermatolog Oleśnica prywatnie lub na NFZ?

Lekarz dermatolog to specjalista zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń skóry. W ramach diagnozy prowadzi on wywiad z pacjentem, dokonuje oceny wizualnej zmian skórnych, jak i przeprowadza procedury niezbędne do ustalenia rozpoznania. Do procedur tych należą m.in. wykonywanie biopsji skóry, pobieranie zeskrobin skórnych, czy wykonywanie testów na obecność mikroorganizmów chorobotwórczych. Dermatolog przeprowadza także zabiegi polegające na usuwaniu znamion oraz zmian skórnych. W zależności od problemu lekarz może przepisać kurację miejscową (np. maściami), lekami doustnymi lub specjalnymi zabiegami (np. z wykorzystaniem lasera).

Dermatolog Oleśnica NFZ i prywatnie – kiedy warto udać się na wizytę?

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek problemy ze skórą, to warto, aby przyjrzał im się dobry dermatolog Oleśnica to miasto, w którym znajduje się Centrum Medyczne Hipokrates, w którym mogą Państwo zasięgnąć porady lekarzy wielu specjalizacji, w tym dermatologa. Zalecamy odwiedzanie gabinetu także profilaktycznie raz do roku, żeby na bieżąco kontrolować stan skóry. To szczególnie ważne w przypadku osób, które mają pieprzyki i znamiona, które pod wpływem działania promieni słonecznych mogą przeradzać się w zmiany nowotworowe. Profilaktyka stanowi podstawę w prewencji raka skóry.

Na wizytę do dermatologa warto udać się, gdy na skórze widoczne stają się wykwity lub inne niepokojące symptomy, np.:

– łuszczenie i swędzenie,

– pękające naczynka,

– grzybica paznokci oraz skóry,

– wysypki,

– krostki i grudki,

– różnorodne stany zapalne,

– nadmierne wypadanie włosów, łysienie,

– zmiany w wyglądzie paznokci,

– pękanie naskórka.

Gdzie udać się do dermatologa?

Na terenie kraju funkcjonuje wiele poradni dermatologicznych – zarówno w ramach indywidualnych praktyk lekarskich, jak i w przychodniach. Zapraszamy do Centrum Medycznego Hipokrates, jeśli Państwa miejscem zamieszkania jest Oleśnica Dermatolog przyjmuje tu w ramach NFZ, ale też prywatnie. Na wizytę można umówić się telefonicznie, mailowo lub osobiście w rejestracji.